L4 | e-Zwolnienie Online

Dlaczego warto skorzystać z teleporady? Zalety konsultacji lekarskiej online

Teleporady są w wielu przypadkach wygodną alternatywą dla tradycyjnych wizyt w gabinecie. Skracają czas oczekiwania na wizytę i wykluczają ograniczenia terytorialne. Dlaczego warto korzystać z konsultacji online? Jakie zalety ma teleporada lekarska?

Bez kolejek i długiego czasu oczekiwania 

Bardzo dużą zaletą teleporad jest możliwość odbycia konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu nawet po 30 minutach od jej zamówienia (regulamin serwisu przewiduje czas oczekiwania od 30 minut do 8 godzin). 

Usługa medyczna świadczona jest bez konieczności wychodzenia z domu i dojazdów. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych, ograniczonych niepełnosprawnościami, wykluczonych komunikacyjnie, przebywających poza obszarem swojego zamieszkania lub przebywających na wakacjachTeleporada to również ogromna oszczędność czasu zarówno lekarza, jak i pacjenta. Dlatego rozwiązanie w postaci konsultacji online szczególnie docenią osoby, mające trudność z wygospodarowaniem wolnego czasu w ciągu dnia. Teleporada skierowana jest również do pacjentów, którzy potrzebują pilnej konsultacji ze specjalistą, a wizyta stacjonarna wiąże się z długimi terminami oczekiwania

Zalety konsultacji lekarskiej onlineBrak ograniczeń terytorialnych

Konsultacja z lekarzem online sprawdzi się w przypadku pacjentów, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do lekarzy niektórych specjalizacji. Wizyta u specjalisty dla wielu osób wiąże się z koniecznością dojazdu, wydatkami na transport, a nawet z wykorzystaniem urlopu. W tym przypadku teleporada eliminuje wszelkie trudności, pozwalając na zdalny kontakt z wybranym specjalistą. Brak ograniczeń terytorialnych przy tej formie konsultacji lekarskiej docenią również pacjenci, którzy mają trudności w poruszaniu się. 

Konsultacja doraźna lub kontrola wyników badań

Teleporada z powodzeniem może zastąpić wizytę fizyczną w przypadku, kiedy chcemy jedynie skonsultować wyniki badań. Polecana jest również dla pacjentów po przebytej hospitalizacji lub osób z chorobami przewlekłymi, które muszą mieć regularny kontakt z lekarzem w celu kontroli stanu zdrowia, działania leków lub oceny rekonwalescencji. 

Szybki dostęp do dokumentacji i recept

Atutem teleporady jest możliwość wystawiania e-skierowań i e-zwolnień, bez konieczności fizycznego odbioru dokumentów przez pacjenta. Dodatkowo umożliwia szybkie wystawienie e-recepty, co szczególnie docenią pacjenci systematycznie wykupujący określone leki. 

Bezpieczeństwo 

Niewątpliwym atutem teleporady jest brak bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i brak konieczności przebywania w placówce medycznej. Ma to szczególne znaczenie dla osób z osłabioną odpornością lub z aktywną chorobą np. zakażeniem koronawirusem. Serwis L4.pl umożliwia szybkie skontaktowanie się z lekarzem wybranej specjalności i otrzymanie e-recepty w dowolnym dniu tygodnia. 

Pamiętaj, by przy zgłoszeniu podać swój numer telefonu, na który zadzwoni lekarz przeprowadzający z Tobą teleporadę.