L4 | e-Zwolnienie Online

Jak umówić się na teleporadę? 

Teleporada to nowoczesna forma konsultacji z lekarzem, która zyskała popularność w okresie pandemii koronawirusa. Czas oczekiwania na taką formę konsultacji jest znacznie krótszy w porównaniu do tradycyjnej wizyty lekarskiej. Zdalna wizyta odbywa się za pomocą technologii teleinformatycznej. Teleporada umożliwia szybki kontakt z lekarzem każdej specjalności. Jak umówić się na teleporadę? Jakiego sprzętu potrzebujesz do kontaktu z lekarzem?

Jak umówić się na teleporadę?

W celu umówienia się na teleporadę należy założyć konto na platformie umożliwiającej jej przeprowadzenie. Następnie wybiera się specjalizację lekarza i dogodny dla siebie termin e-wizyty. Posiadanie konta umożliwia ewentualne zadanie lekarzowi pytań zarówno przed, jak i po konsultacji. Dodatkowo przed połączeniem się z lekarzem, pacjent może otrzymać ankietę z pytaniami o stan zdrowia, przyjmowane leki, objawy itd. Zebrane informacje ułatwiają kontakt z lekarzem i dostarczają mu wiedzy niezbędnej do postawienia diagnozy. Dużym uproszczeniem korzystania z systemu opieki zdrowotnej przez lekarza i pacjenta, jest posiadanie Internetowego Konta Pacjenta, na którym znajduje się pełna dokumentacja wraz z historią leczenia

Należy pamiętać o podaniu swojego numeru telefonu. Informacja ta jest niezbędna, gdyż to właśnie na ten numer zadzwoni lekarz w celu przeprowadzenia teleporady.

Specjaliści w serwisie l4.pl są dostępni przez cały tydzień. Kto może umówić się na teleporadę z lekarzem?

Kto może umówić się na teleporadę z lekarzem? 

Teleporada, podobnie jak standardowa wizyta u lekarza, skierowana jest do wszystkich pacjentów. W przypadku osób niepełnoletnich e-wizyta odbywa się w towarzystwie osoby dorosłej lub prawnego opiekuna dziecka. Z myślą o osobach starszych system teleporad został wyposażony w wiele ułatwień, umożliwiających sprawne połączenie się seniora z wybranym lekarzem. Jeśli pacjent z różnych względów, również technicznych, nie może samodzielnie odbyć konsultacji, dopuszcza się obecność innej osoby np. opiekuna lub kogoś bliskiego, kto potrafi określić stan zdrowia pacjenta

Czy teleporada wymaga skierowania? 

Prywatna (płatna) teleporada ze specjalistą nie wymaga skierowania. Jest ono jednak niezbędne do odbycia konsultacji online z lekarzem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jaki sprzęt jest potrzebny do odbycia teleporady? 

Do skorzystania z teleporady niezbędny jest telefon. W zależności od przypadku specjalista może poprosić pacjenta o przesłanie MMS-em zdjęcia wyników badań lub obszaru ciała, który ma być poddany kontroli. Wówczas niezbędne jest posiadanie telefonu z aparatem fotograficznym. 

Jak wygląda opłata za teleporadę? 

W przypadku konsultacji online w serwisie l4.pl opłaty dokonuje się jednorazowo przed wizytą (za pośrednictwem systemu płatności online TPay). 

Serwis l4.pl umożliwia 
teleporadę z lekarzami różnych specjalności, a także szybkie otrzymanie e-recepty.