L4 | e-Zwolnienie Online

Czy lekarze wszystkich specjalizacji udzielają teleporad?

Rozwijająca się telemedycyna umożliwia szybki i łatwy kontakt z lekarzami wielu specjalizacji. Sprawdź, z jakim specjalistą możesz skonsultować się zdalnie. W jakich przypadkach zalecana jest konsultacja online, a kiedy niezbędna będzie wizyta stacjonarna? 

Teleporada z lekarzem specjalistą

Konsultacja online w formie teleporady może być realizowana przez lekarzy prawie wszystkich specjalności. Wyjątkiem są pacjenci onkologii, u których występuje podejrzenie nowotworu. Zdalna forma kontaktu w ich przypadku może być realizowana tylko w ramach kontroli samopoczucia pacjenta poddanego leczeniu. Pierwsza wizyta w formie konsultacji online nie może być także realizowana z fizjoterapeutą. Zdalny kontakt może służyć jedynie kontroli poprawności wykonywanych ćwiczeń

W jakich przypadkach zalecany jest zdalny kontakt ze specjalistą? 

  • Jesteś zaniepokojony stanem zdrowia i chcesz skonsultować ze specjalistą odczuwane dolegliwości. 

  • Na stałe  przyjmujesz leki i chcesz skonsultować ich dawkowanie lub skuteczność. 

  • Chcesz skonsultować wyniki badań.

  • Chcesz omówić dotychczasowy sposób leczenia.

  • Jesteś w trakcie leczenia lub rekonwalescencji i musisz zgłosić lekarzowi swój stan zdrowia i samopoczucia. 

Lekarz jakiej specjalizacji może udzielić teleporady?

Specjalizacje, w których nie ma przeciwwskazań do skorzystania z teleporady: alergologia, dermatologia, diabetologia, endokrynologia, kardiologia, geriatria, ginekologia, rehabilitacja, radiologia, reumatologia, okulistyka, onkologia, neurologia, urologia, psychiatria, pediatria, seksuologia, laryngologia, gastrologia, hematologia, nefrologia, pulmonologia.

Większość ze specjalizacji znajdziesz w serwisie l4.pl, który umożliwia szybki kontakt z lekarzem zarówno w celu realizacji pierwszej e-wizyty, jak i konsultacji prowadzonej terapii. W serwisie istnieje również możliwość otrzymania e-recepty. To duże udogodnienie, szczególnie dla Pacjentów przyjmujących leki na stałe.

Teleporada w serwisie l4.pl działa przez cały tydzień. 

Lekarze dyżurują w godzinach:

8:00-22:00 od poniedziałku do czwartku 

8:00-18:00 w piątki
oraz w weekendy. 

Przy zgłoszeniu chęci skorzystani z teleporady, podaj swój numer telefonu i poczekaj na kontakt ze strony lekarza. Czas oczekiwania wynosi najczęściej  od 30 minut do około 2 godzin.   

Specjalizacje wymagające stacjonarnej wizyty

Specjalizacje, które są trudne do realizacji w formie zdalnego kontaktu to: stomatologia, ortopedia, anestezjologia, transplantologia, chirurgia. Specjalizacje te wymagają bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a ewentualny zdalny kontakt z lekarzem może odbywać się tylko w ramach konsultacji dotyczącej dawkowania leku i zgłoszenia lekarzowi samopoczucia w trakcie leczenia.