Rozwijająca się telemedycyna umożliwia szybki i łatwy kontakt z lekarzami wielu specjalizacji. Sprawdź, z jakim specjalistą możesz skonsultować się zdalnie. W jakich przypadkach zalecana jest konsultacja online, a kiedy niezbędna będzie wizyta stacjonarna?
Konsultacja online w formie teleporady może być realizowana przez lekarzy prawie wszystkich specjalności. Wyjątkiem są pacjenci onkologii, u których występuje podejrzenie nowotworu. Zdalna forma kontaktu w ich przypadku może być realizowana tylko w ramach kontroli samopoczucia pacjenta poddanego leczeniu. Pierwsza wizyta w formie konsultacji online nie może być także realizowana z fizjoterapeutą. Zdalny kontakt może służyć jedynie kontroli poprawności wykonywanych ćwiczeń.
W jakich przypadkach zalecany jest zdalny kontakt ze specjalistą?
Jesteś zaniepokojony stanem zdrowia i chcesz skonsultować ze specjalistą odczuwane dolegliwości.
Na stałe przyjmujesz leki i chcesz skonsultować ich dawkowanie lub skuteczność.
Chcesz skonsultować wyniki badań.
Chcesz omówić dotychczasowy sposób leczenia.
Jesteś w trakcie leczenia lub rekonwalescencji i musisz zgłosić lekarzowi swój stan zdrowia i samopoczucia.
Specjalizacje, w których nie ma przeciwwskazań do skorzystania z teleporady: alergologia, dermatologia, diabetologia, endokrynologia, kardiologia, geriatria, ginekologia, rehabilitacja, radiologia, reumatologia, okulistyka, onkologia, neurologia, urologia, psychiatria, pediatria, seksuologia, laryngologia, gastrologia, hematologia, nefrologia, pulmonologia.
Większość ze specjalizacji znajdziesz w serwisie l4.pl, który umożliwia szybki kontakt z lekarzem zarówno w celu realizacji pierwszej e-wizyty, jak i konsultacji prowadzonej terapii. W serwisie istnieje również możliwość otrzymania e-recepty. To duże udogodnienie, szczególnie dla Pacjentów przyjmujących leki na stałe.
Teleporada w serwisie l4.pl działa przez cały tydzień.
Lekarze dyżurują w godzinach:
8:00-22:00 od poniedziałku do czwartku
8:00-18:00 w piątki
oraz w weekendy.
Przy zgłoszeniu chęci skorzystani z teleporady, podaj swój numer telefonu i poczekaj na kontakt ze strony lekarza. Czas oczekiwania wynosi najczęściej od 15 minut do około 2 godzin.
Specjalizacje, które są trudne do realizacji w formie zdalnego kontaktu to: stomatologia, ortopedia, anestezjologia, transplantologia, chirurgia. Specjalizacje te wymagają bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a ewentualny zdalny kontakt z lekarzem może odbywać się tylko w ramach konsultacji dotyczącej dawkowania leku i zgłoszenia lekarzowi samopoczucia w trakcie leczenia.
e-Konsultacja Lekarska